بالا

بازی دیترویت بیکام هیومن به همراه گیم پلی تریلر

شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۲:۳۵ بعد از ظهر
زنگ تفریح معرفی بازی دیترویت بیکام هیومن به همراه گیم پلی تریلر

بازی Detroit: Become Human، جدیدترین ساخته‌ی دیوید کیج به دلیل داستانگویی و دنیاسازی ضعیفش موفق به شکوفایی روایت چندشاخه‌ی جاه‌طلبانه‌اش نمی‌شود. بازی Detroit: Become Human اثر جدید استودیو کوانتیک دریم، آینده‌ای را روایت می‌کند که انسان‌ها هم خواستار آن هستند و هم از آن می‌ترسند؛داستان دیترویت درون یک قالب ماجراجویی، در آینده‌ای نزدیک روایت می‌شود، جایی که مردم در عصری قرار دارند که اندرویدها مجبور هستند حتی ساده‌ترین کارهای انسان‌ها را نیز انجام دهند.

کمپانی سایبرلایف، بزرگ‌ترین توزیع کننده اندرویدها به شمار می‌رود و مردم جهان را متقاعد کرده که این اندرویدها هیچگاه خطری نخواهند داشت و به طور کامل تحت کنترل هستند و وظایف خود را انجام می‌دهند. به خاطر رفتار بسیار طبیعی این اندرویدها، انسان‌ها حسی به آن‌ها دارند که انگار شبیه فرزندشان هستند، البته نه از نظر احساسی، بلکه انسان‌ها آن‌ها را به فرزند خواندگی پذیرفته‌اند تا وظایفشان را همانند یک برده انجام دهند و هیچگاه خسته نشوند و اعتراضی هم نکنند.

نکته جالب توجه این است که ما در دنیای واقعی نیز، بسیار دنبال محقق شدن چنین چیزی هستیم. رباتی که احساس نداشته باشد، خسته نشود و به راحتی تمام وظایف را انجام دهد؛ دنیای ما واقعا به سوی چنین چیزی در حال رشد است و شاهد ربات‌های عجیب و غریب و بسیار طبیعی هستیم. پس می‌توان گفت بازی دیوید کیج به آن صورت هم تخیلی نیست، بلکه او دقیقا دست روی چیزی گذاشته که هم آرزوی انسان‌هاست و هم ترس انسان‌ها؛‌