بالا

بازی فال اوت ۷۶ به همراه گیم پلی تریلر

شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ | ۴:۵۴ بعد از ظهر
زنگ تفریح معرفی بازی فال اوت ۷۶ به همراه گیم پلی تریلر

اگر بخواهیم در یک جمله، Fallout را شرح دهیم می‌توانیم به گفتن این جمله بسنده کنیم که دنیای Fallout نسخه‌ای دیگر از دنیای واقعی خودمان است که انتخاب‌ها در آن به نحوی دیگر رقم خورده‌اند. اگر چه بازی‌های Fallout 3 و Fallout New Vegas خط داستانی منحصربه فرد خود را داشتند، اما بر پایه اتفاقاتی متصل به هم روایت می‌شوند.

اتفاقاتی که دنیایی را به تصویر می‌کشد متمایز از دنیای واقعی‌ ما که خط داستانی متفاوتی را بعد از جنگ جهانی دوم تجربه کرده است. فرهنگ آمریکایی در دهه‌ی ۵۰ میلادی گیر افتاده است. این در حالی است که تکنولوژی و پیشرفت از کار نیفتاده و می‌توانیم فرهنگ قدیمی و دهه ۵۰‌گونه آمریکایی را با شعارهایی مانند “جهانِ فردا” را در ربات‌ها و لیزرها ببینیم. اگرچه دنیای فال‌اوت درگیر تکنولوژی و پیشرفت‌های روزافزون شده، اما فرهنگ و دنیای آن‌ها جدای از عصر گوشی‌های هوشمند امروز ما است. دنیای مجموعه فال‌اوت با سازمان‌های خاکستری و مشکوک، کاهش منابع و درگیری‌های اتمی گره خورده است.داستان بازی Fallout 76 قبل از ماجراهای نسخه چهارم روایت می‌شود.

Vault 76 پناهگاهی است که بارها نام آن را در نسخه‌های سوم و چهارم شنیده‌ایم و خیلی با گوش طرفداران ناآشنا نیست؛ اما تا به حال وارد آن نشده‌ایم. Vaultها در دنیای فال‌آوت همان چیزی نیستند که برای شهروندان آمریکا تبلیغ می‌شوند.

. Vault 76 پناهگاهی است که بارها نام آن را در نسخه‌های سوم و چهارم شنیده‌ایم و خیلی با گوش طرفداران ناآشنا نیست؛ اما تا به حال وارد آن نشده‌ایم. Vaultها در دنیای فال‌آوت همان چیزی نیستند که برای شهروندان آمریکا تبلیغ می‌شوند.

این پناهگاه‌ها برای اینکه «خانه‌ای امن» باشند، ساخته شده‌اند اما در واقع با عنوان «برنامه حفاظت اجتماعی» فعالیت می‌کنند؛ چرا که وظیفه اصلی آن‌ها گرد آوردن جمعیتی برای انجام آزمایشات است. این آزمایشات غیر اخلاقی شامل تولید مثل غیر جنسی و شیوع ویروس‌های خطرناک می‌شود که نمونه‌ای از آن‌‌ها در Vault 101 به نمایش گذاشته شده بود.

پناهگاه ۷۶ (Vault 76) همانند ۱۷ پناهگاه دیگر، با عنوان «پناهگاه کنترل» شناخته می‌شود. ساکنان این پناهگاه‌ها باید خوشحال باشند که تحت آزمایش قرار نمی‌گیرند؛ زیرا آن‌ها مبنایی برای مقایسه نتایج آزمایش‌های سایر پناهگاه‌ها هستند.